Öğrenciler, hayal kırıklığına uğradı: ‘Eski model telefonum bile daha iyi’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurusu yapılan ‘gençlere vergisiz telefon’ çalışmasının ayrıntılarını Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu açıkladı. ÖTV’siz ve KDV’siz cep telefonunun yalnızca Türkiye’de üretilen modelleri kapsaması öğrencileri memnun etmedi.

Uraloğlu, öğrencilere vergisiz telefon uygulamasının Türkiye’de üretilen telefonları kapsayacağını, üst limit olduğunu, Samsung, General Motor’un dahil olduğunu, ancak Huawei ve Apple’ın olmadığını açıklamıştı.

‘HAYAL KIRIKLIĞINA UĞRADIM’

Hürriyet’ten Taylan Özgür Dil’e konuşan öğrenciler, şunları söyledi:

İpek Yüksel (18): Yurtdışında öğrenciler en üst düzeydeki telefonları daha uygun koşullarda alabiliyor. Biz neden çok kullanılmayan ve gerçekten ihtiyacımızı karşılamayan telefonlarla sınırlandırılıyoruz anlamıyorum. Bunun yerine yerli veya ithal gözetmeksizin bir düzenleme yapılmasını isterdim.

Ensar Odabaşı (18): Bu konu ilk kez gündeme geldiğinde tüm telefonları kapsayacak sanmıştım. Apple olsun Samsung olsun bunları kapsayabilir demiştim. Açıkcası sadece Türkiye’de üretilen telefonları kapsayacağını öğrendiğimde biraz hayal kırıklığına uğradım. Daha kaliteli ürünler ve modeller dahil edilmeliydi. Benim mesela şu an kullandığım telefon eski bir model olmasına rağmen vergisiz alınacak telefonlardan daha iyi olduğu için, bu düzenlemenin ihtiyacımı karşılayacağını sanmıyorum. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x