Hatipoğlu AK Parti saflarına katıldı

ANKARA Milliyet  – İYİ Parti’den istifa ederek bağımsız kalan Eskişehir Milletvekili İdris Nebi Hatipoğlu, dün AK Parti’ye katıldı. Bu katılım ile AK Parti’nin TBMM’deki sandalye sayısı 264’e yükseldi.

Hatipoğlu 2 Kasım’da sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İYİ Parti’den istifasını kamuoyuna duyurmuştu. Hatipoğlu açıklamasında, “Türkiye ve Eskişehir sevdalısı bir insan olarak çıktığım siyaset yolculuğunda, Eskişehir Milletvekili seçildiğim İYİ Parti ile genel seçim sürecinden bu yana derin görüş ayrılıkları yaşamaktaydım. Parti içi istişare sürecimizin de sağlıklı yürümemesinden kaynaklı olarak, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’i de bilgilendirerek İYİ Parti’den istifa ediyorum” ifadelerini kullanmıştı. Mayıs seçimleri ile parlamentoya giren Hatipoğlu, yerel seçimlerde İYİ Parti’nin AK Parti veya MHP ile ittifak yapması gerektiğini söylemiş, Eskişehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e de yaşı üzerinden yüklenmişti.  

Rozeti Erdoğan taktı 

Hatipoğlu dün AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) öncesi bu partiye katıldı. Hatipoğlu’nun rozetini MKYK üyeleri önünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bizzat taktı. 

Aday başvuruları 9-17 Kasım’da

AK Parti’de, yerel seçim için aday başvuruları 9-17 Kasım’da alınacak, 19 Kasım’da ise elektronik ortamda temayül yoklaması yapılacak. Edinilen bilgiye göre, AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısında, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) yerel seçimlere ilişkin MKYK’ye yetki verdi. Toplantıda ayrıca aday usul esasları ile teşkilat yoklama usul esaslarına ilişkin kararlar da alındı. Buna göre 9 Kasım Perşembe başlayacak aday başvuruları 17 Kasım’da sona erecek. Temayül yoklaması 19 Kasım’da elektronik ortamda tüm illerde aynı anda yapılacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x