Unreal Engine 5.3 Çıktı

Epic Games motorunun en son sürümü olan Unreal Engine 5.3 birkaç aylık ön izleme erişiminin ardından artık herkesin erişimine açılmış durumda. Epic Games’in Unreal Engine 5 erken erişim sürümünü 2021’de piyasaya sürdüğünü ve 2022’de genel olarak geliştiricilerin kullanımına sunduğunu hatırlatalım.

Epic Games, Unreal Engine 5’i bazı yeni özelliklerle güncellemeye devam ediyor. Son olarak, Unreal Engine 5.3 bir dizi iyileştirmenin yanı sıra bazı deneysel yeni özellikleri de içeriyor.

Bu sürümdeki büyük değişikliklerden biri de Epic’in, Xbox Series X ve PlayStation 5 gibi yeni nesil konsollarda oyun performansını artırmak için birçok iyileştirme yapmış olması. Epic, bu iyileştirmelerin motoru kullanan oyunların 60 FPS’ye kadar çıkmasına yardımcı olacağını söylüyor. Şirket şunları söylüyor: “Spesifik olarak Nanite, yapraklar da dahil olmak üzere maskelenmiş malzemeler için daha yüksek bir performansa sahip. Donanım Işın İzlemeli Lumen ise birden fazla yansıma sıçraması içeren genişletilmiş yeteneklere sahip ve konsollarda daha hızlı performans sunar.”

Bu iyileştirmelere ek olarak, Unreal Engine 5.3’teki yeni özelliklerden bazıları, oyun geliştiricilerin duman veya ateş gibi şeyler için daha iyi efektler ekleyebilmesi için daha gelişmiş hacimsel efektler sunacak. Ek olarak, oyunlardaki karakter modelleme ve animasyonlara yardımcı olacak İskelet Düzenleyici adı verilen yeni bir deneysel özellik de mevcut.

Diğer taraftan en güncel motoru kullanan yeni oyunları piyasada görmemiz bir yıl veya daha uzun sürebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x