Balina Sell-Off Alarmı: Parlayan Bu Altcoin Baskıya Yenik Düşebilir!

LINK staking’in v0.2’sinin piyasaya sürülmesi Chainlink için bir katalizör görevi gördü. Böylece altcoin fiyatı yükseldi. Şimdi birçok büyük cüzdan sahibi gerçekleşmemiş karlar üzerinde oturuyor. Bu da nakit para kazanma ve fiyatı tekrar aşağı çekme riskini ortaya çıkarıyor. Analist Ekra Mourya’ya göre LINK, balinaların artan kâr alma baskısı nedeniyle muhtemelen bir düzeltmenin eşiğinde.

ChainLink v.0.2 stake havuzu doluyor

Chainlink’in, resmi X hesabından 8 Aralık’ta yaptığı bir paylaşıma göre, Chainlink’in v0.2 topluluk stake havuzu, hem v0.1’den geçiş yapan kullanıcılar hem de yeni katılımcılar tarafından stake edilen 40,87 milyondan fazla LINK token ile resmi olarak doldu. Mevcut stakerlar’ın stake ettikleri tokenları geri çekmeleri mümkün. Ayrıca, yeni stakerlar için havuzda yer açarak v0.2’yi ekosistemdeki herkese açabilirler.

Balinalar kar almaya çalışırken altcoin zorlanacak!

On-chain analitik platformu Santiment’in verilerine göre, LINK için ağ büyüme metriğinde düşüş yönünde sapma var. Ağ büyümesi, her gün varlığın ağında oluşturulan yeni adreslerin sayısını izler. Bu, LINK’in çekişini kaybedip kaybetmediğini veya piyasa katılımcıları arasında benimsenip benimsenmediğini belirlemeye yardımcı olur. Chainlink’in ağ büyümesi şu anda altcoin fiyatı ile düşüş eğilimi gösteriyor. Bu, LINK’te yaklaşan bir düzeltme tezini destekliyor.

ChainLink ağ büyümesi ve fiyatı. Kaynak: Santiment

LINK, balinaların kar alma faaliyetlerine girmesiyle artan satış baskısı altında çökme riski taşıyor. Değeri 100.000 dolar ve üzerinde olan balina işlemleri, 1 ve 8 Aralık tarihleri arasında Ağ Gerçekleşen Kâr/Zarar (NPL) metriğindeki kâr alma artışlarıyla aynı zamana denk geliyor. Bu durum, büyük cüzdan adreslerinin LINK’te kar rezervasyonu yaptığını işaret ediyor. Ayrıca, bunun da borsalar genelinde varlık üzerindeki satış baskısını artırmasının mümkün olduğunu gösteriyor.

ChainLink balina işlem sayısı (>100.000$), NPL. Kaynak: Santiment

LINK fiyatı önemli desteğin üzerinde seyrediyor

IntoTheBlock’un verilerine göre altcoin fiyatı şu anda 38.660 cüzdanın 84,1 milyon dolar LINK token biriktirdiği 14,55 ila 15,94 dolar arasındaki önemli destek bölgesinin üzerinde. LINK fiyatı şu anda Binance’de 16,08 dolar seviyesinde. Şu anda kârda olan %92,49’luk cüzdan adreslerinin kâr almasının mümkün olduğunu belirtmek gerekiyor. Bunun da LINK fiyatını düşürmesinin olası olduğunu belirtmek önemli.

Küresel Para Girişi/Çıkışı. Kaynak:IntoTheBlock

Düşüş durumunda, muhtemelen altcoin fiyatı 14,55 ila 15,94 dolar arasındaki bölgede destek bulacaktır.

Makaledeki tahminler ve görüşler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Kriptokoin.com olarak, yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir